Mobil Sohbet

Mobil Chat Odaları

KALP Krizi Nasıl Başlar Belirtileri Nedir

Kalbin Ana Besleyici Damarları Olan Koroner Arterlerde Oluşan Tıkanma Sonucu Kalp Kasının Bir Bölümünün Oksijensiz Kalmasına Bağlı Olarak Kalp Kasında Meydana Gelen Zedelenmeyi Ifade Ediyor. Kalp Krizi Ani Gelişen Ve Ölümcül Olabilen Bir Hastalıktır. Hem Dünyada Hem De Türkiye’de En Sık Görülen Ölüm Nedenleri Arasında Yer Alıyor.

Göğüste 20 Dakikadan Fazla Süren Boyun, Omuz Ve Kollara Yayılan Şiddetli Ve Baskı Yapan Ağrı, Nefes Darlığı, Öksürük, Baş Dönmesi Ve Bayılma, Kusma, Mide Bulantısı, Soğuk Terleme, Çarpıntı, Aşırı Halsizlik, Endişe Ve Ölüm Korkusu Duyulur. Bazen Kalp Krizi Çok Ani Ve Şiddetli Bulgular Ile Başlar Ve Kolayca Tanı Konabilir. Ancak Bazı Kişilerde Örneğin; Şeker Hastalığı Olan Kişilerde Olay Yavaş Ve Hafif Bir Ağrı Veya Rahatsızlık Hissi Ile Başlar.

Ani Gelişen Ve Ölümcül Olabilen Bir Hastalık Olan Kalp Krizi, Hem Dünyada Hem De Türkiye’de En Sık Görülen Ölüm Nedenleri Arasında Yer Alıyor. Peki, Kalp Krizinin Belirtileri Nelerdir?

Genç Yaşlı Dinlemeden Ciddi Problemlere Yol Açan Kalp Krizinin Belirtileri Şunlardır;

Göğüste Tam Yeri Belli Olmayan Sıkışma Hissi,Sol Kola Ve Çeneye Doğru Yayılan Ağrı,Hareket Edince Artan Ağrı,Ağrıyla Birlikte Soğuk Soğuk Terleme,Mide Bulantısı,Nefes Darlığı,Öksürük,baş Dönmesi,bayılma,kusma,soğuk Terleme,çarpıntı,aşırı Halsizlik..

Kalp Sağlığı Için Bol Bol Yürüyüş Yapılması Gerek Bunuda Belirtmek Lazım.

Post Tagged with, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir